Facebook’ta Takipçi ve Beğeni Kazanmanın Yolları

Facebook’ta Takipçi ve Beğeni Kazanmanın Yolları

Facebook’ta Takipçi ve Beğeni Kazanmanın Yolları

2020 yılı itibari ile Türkiye nüfusunun neredeyse yarısı facebook sosyal paylaşım platformunu kullanmakta. Pek çok insanın zamanının da yarısını harcadığı bu platform aynı zamanda işletme sahipleri için de potansiyel müşteri anlamına geliyor. İnsanlar Facebook’ta artık yalnızca hayatlarını birbirleri ile paylaşıyorlar, burada haber okuyorlar, dergi okuyorlar, bilgilendirici sayfalarda vakit geçiriyorlar hatta alışveriş yapıyorlar...

Eğer bir işletme sahibi iseniz, yalnızca dükkânda müşteri beklemekle yetinmenize gerek yok farklı bir bakış açısı ile bakıldığı zaman işletmenizin facebook sayfası yoksa bu büyük bir müşteri topluluğuna da ulaşamadığınız anlamına geliyor. Bunun yanında günümüzde herkesin gizli bir hayali sosyal medya fenomeni olmak, pek çok takipçi ile yaşamını paylaşarak belki de pek çok arkadaşa sahip olma isteği... Öncelikle facebook sayfasını açan herkesin amacı her zaman daha fazla takipçiye ve beğeniye ulaşmaktır. Bunun sebebi ne kadar takipçiye sahip olursanız bu platformda o kadar iyi ve hızlı ilerleyebilir olmanızdır. Bir facebook sayfası ne kadar çok beğeni alırsa tanınma ve keşfedilme olasılığı da o kadar çok artmış olur.

 Peki, ama facebook sayfanızı açtıktan sonra bu kadar büyük bir takipçi kitlesine nasıl ulaşabileceksiniz? Sayfanızı oluşturduktan sonra da takipçi kazanmak o kadar kolay değil. İşte bu yazımızda sizler için Facebook'ta takipçi sayınızı arttırmanın yollarından bahsediyoruz.

Bol Dikkat Çekici Paylaşım Az Tanıtım!

Yaptığınız paylaşımlar çoğunluğa hitap etmeli, aynı zamanda dikkat çekici olmalı, koyduğunuz resimler anlaşılır, bazen gizemli, bazen renkli ve merak uyandırıcı olabilir. Bunun yanında eğer amacınız facebook içinde para kazanmaksa yaptığınız paylaşımların sektörünüzle alakalı, ilgi çekici görsellerden oluşması etkileşim ve erişim sayınızı arttırmak için çok önemlidir. Unutmayın ki insanların takipten çıkmasının en büyük nedeni, sıradan ve sıkıcı paylaşımlardır. Ayrıca takipçileriniz için bazen anketler hazırlayabilir onlara soru sorabilir ve etkileşim halinde olabilirsiniz.

Takipçilerinizi tanıtıcı paylaşım ve reklamlarla sıkmamak da ayrı bir önem taşıyor. Facebook’un amacı sosyal paylaşım olduğu için insanlar sizin veya başka markaların ya da sayfaların sürekli tanıtımına maruz kalmaktan rahatsızlık duyabilirler. Bunun için tanıtım içerikli paylaşımları 5'te 1 oranında ayarlayabilirsiniz.

Size verebileceğimiz bir başka tavsiye de çekiliş ve yarışmalar düzenlemeniz yönünde olabilir. İnsanlar bu tarz etkinliklere ve buralardan gelecek hediyelere bayılırlar. Satış, reklam ve çekiliş tarzındaki paylaşımların takipçi sayılarını artırdığı yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Sık Sık Paylaşım Yapmayı, Çeşitli Paylaşımlardan Faydalanmayı İhmal Etmeyin!

Paylaşımlar sık olsun derken kastımız günlük en azından bir paylaşımda bulunmanız. Bu sizin ve sayfanızın akılda kalmasını sağlar. Bunun yanında belirtmek gerekir ki facebook içerisinde geçirdiğiniz zamanınızın gerçek hayattan kopmanıza sebep olmaması gerekiyor. Bu nedenle Facebook’ta geçirmek için gününüzün belirli bir kısmını mümkünse her gün aynı saati ayırabilir ve geri kalan zamanınızı da kaliteli değerlendirebilirsiniz.

Tüm bunların yanında size birkaç tüyo daha verebiliriz:

. Yaptığınız paylaşımlara farklı kişi ve sayfaları etiketleyebilirsiniz.

. Renkli, bulanık olmayan canlı resimler kullanabilirsiniz

. Etkileşimini artırmak için 360 derece olan görsellerden faydalanabilirsiniz.

. Facebook istatistiklerinizi sürekli takip edip, en çok beğenilen paylaşımlarınız bakıp ve genel olarak benzer paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

. Tüm bunların yanında kısa yoldan takipçi ve beğeni kazanmak için sosyalogi.com sitesinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Sosyalogi.com sayesinde takipçilerinizi hızla artırabilir ve kısa yoldan pek çok kullanıcı ile etkileşime rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sosyalogi.com takipçi kazanmanız için size her zaman hizmet sunmaktadır.