Instagram Takipçi ve Beğeni Kazanmak

Instagram Takipçi ve Beğeni Kazanmak

Instagram Takipçi ve Beğeni Kazanmak

Instagram son dönemlerde insanların en çok kullandığı sosyal medya ağlarından birisidir. Sabahtan akşama kadar çeşitli fotoğraf ve hikaye paylaşımları yaptığımız Instagram ülke nüfusunun yüksek kısmının cep telefonu kullanması sayesinde çok kolay erişilebilir hale gelmiştir.

Elbette herkes paylaşımlarının beğeni almasını ister. Takipçi sayınızın artması ile birlikte doğru orantılı olarak beğeni sayınız da artmaktadır. Yani takipçi sayınızın fazla olması beğenilerinizin de artmasını sağlar.

Kısaca Instagram Tarihçesi

Instagram 2010 yılının Ekim ayından beri kullanılmaktadır. 2012 yılında Facebook tarafından satın alınması ile birlikte platformunu genişletmiştir. 2018 yılında 1 milyar kullanıcıya ulaşan Instagram artık neredeyse herkes tarafından kullanılan bir uygulama haline gelmiştir. Sadece kişilerin fotoğraflarını paylaştıkları bir platform olmaktan çıkarak çeşitli sanatsal faaliyetlerin veya toplulukların kendilerini tanıtmaları için aracılık eden bir yapı oluşturmuştur. Instagram günümüzde haberleri, spor faaliyetlerini, sanatsal çalışmaları içermekte ve tanıtmakta; siyasete, eğitim alanına veya çeşitli alanlara hitap etmektedir.

Aktif Olarak Instagramı Kullananlar İçin Takipçi Ve Beğeni Arttırmanın Yolları

  • İlk olarak elbette profilinizin etkileyici bir görünüme sahip olması oldukça önemlidir. Ancak sadece etkileyici bir profile sahip olmak yeterli değildir. Takipçi sayınızı korumak ve beğeni sayılarınızı arttırmak için düzenli şekilde paylaşım yapıp Instagramı aktif olarak kullanmanız gerekmektedir. Bunun dışında Instagramda tek bir alan seçerek buna yönelmeniz takipçilerinizin odağını koruyacaktır. Yani eğer tek bir hesaptan moda, yemek veya eğitim gibi çeşitli alanlarda paylaşımlar yapıyorsanız bu takipçi sayınızı azalmasına neden olabilir. İlgilendiğiniz ve üzerinde durduğunuz tek bir alan takipçilerinizin devamlı olarak paylaşımlarınızı beğenmesini sağlar.
  • Bunun dışında profil hesabınızda kendinizle alakalı etkileyici bilgiler bulundurabilir, yaptığınız paylaşımlarda çeşitli hashtagler kullanıp paylaşımlarınızı ilgi çekici hale getirebilirsiniz.
  • Paylaşımlarınızı düzenli aralıklarla yapmak takipçilerinizin güncel olarak beğenisini kazanmanızı sağlar.

Kullanıcıların Profilinizi Aktif Olarak Takip Etmesini Sağlamak İçin Neler Yapılabilir?

  • Düzenli paylaşım yaptığınız takdirde ve paylaşımlarınızı ilgi çekici hale getirdikten sonra takipçi sayınız ve elbette beğeni sayınız artacaktır. Bununla birlikte var olan takipçilerinizin sizi güncel olarak takip etmeleri için çeşitli yollara başvurabilirsiniz.
  • İlk olarak Instagram uygulamasında bulunan store uygulamasıyla 24 saatliğine paylaşımlar yapabilmeniz mümkündür. Bu hikayelerde takipçilerinizin kalbini kırmadan ancak kendiniz ile alakalı, günlük etkinlikleriniz ile ilgili paylaşımlar yapabilirsiniz. İnsanların ilgisini çekebilecek; kıyafet seçimleriniz, yedikleriniz, içtikleriniz, gittiğiniz mekanlar takipçilerinizin merakını uyandıracaktır.
  • Yaptığınız bu anlık paylaşımlarda herhangi bir sınır olmayıp günlük yaşamınızla ilgili, ilgi çekecek paylaşımlar yapmanız takipçilerinizin artmasını sağlayacaktır.
  • Instagram fenomenleri arasında son dönemde vlog paylaşımları oldukça yaygın hale gelmiştir. Vlog kısaca video günlükleri demektir. Takipçilerinizle etkileşim içinde kalarak onların merak ettiklerine ve sorularına bu tarz videolarda cevap vermek ve onları rencide etmemek takipçi sayınızı arttırmak ve mevcut takipçilerinizi korumak için oldukça önemlidir.
  • Son dönemde ise artık bu saydıklarımızda yetersiz gelmektedir. Bunun için çoğu fenomen ve ünlüler dahi takipçi ve beğeni satın almaktadır.
  • Bunların dışında Instagram kullanıcıları son dönemde merak uyandırıcı ve enteresan şeylere daha yoğun ilgi göstermektedir. Bunun için paylaşımlarınızı ve hikayelerinizi takipçilerinizde merak uyandıracak daha önce yapılmamış fikirlere sahip paylaşımlar yaparak takipçi sayınızı hızla arttırabilirsiniz.
  • Yani kısaca Instagramı aktif olarak kullanın, düzenli paylaşımlar yapın, ınstagram'ın hikaye kısmında hayatınızla ilgili çeşitli şeyler paylaşın. Bunlarla birlikte kullanıcılarınızla etkileşim halinde kalıp onlara kibar davranarak sorularına cevap verin. Bu şekilde Instagram hesabınızın, hızla takipçi sayısını ve beğeni sayısını arttırmış olursunuz.