Twitter Takipçi Ve Beğeni Kazanmak

Twitter Takipçi Ve Beğeni Kazanmak

Twitter günümüzde birçok insanın kullandı sosyal medya uygulamalarından biridir. Elbette diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi Twitter kullanıcıları da takipçi sayılarını arttırmak isterler.

Sosyal medyada başarı sahibi olmak son zamanlarda oldukça revaçta bir durumdur. Hatta bunu bir iş alanına dönüştürüp sosyal medya danışmanlığı yapan insanlar bile vardır.  Sosyal medya uzmanlarının ortak görüşüne göre oluşturduğunuz profil ve profil bilgileriniz popüler olmak için en temel unsurdur. Profil bilgilerinizin ve fotoğrafınızın kişisel bilgiler içermesi tavsiye edilir.

Twitter profil fotoğrafı çok küçük olduğundan vücudunuzu gösteren fotoğraflar yerine suratınızı daha net gösteren fotoğraflar seçmemiz daha etkilidir. Profil bilgilerinizde hangi konu ile ilgilendiğiniz ve ne tür konularda tweet atacağınızı belirtmeniz sizinle aynı zevkleri paylaşan kişiler tarafından takip edilmenizi sağlar.

Twitter'da Öne Çıkın

Twitter yeni güncellemesi ile birlikte küçük profil fotoğrafınızın arkasına daha geniş çaplı bir fotoğraf koyma olanağı sunar.  Yeni fotoğraf imkanınız ile birlikte bu alanı ister kendi resminiz ile doldurabilir ister ilgilendiğiniz alanla bağlantılı bir resim koyabilirsiniz. Ancak Twitter'da bulunan bu yeni alanın kişisel zevkinize yansıtan bir fotoğrafla doldurmanız hesabınızı daha ilgi çekici hale getirecektir.

Twitter'da Takipçi Arttırma

Profilinizi ilgi çekici hale getirdikten sonra insanların hesabınızı takibini artırmak için yapmanız gereken en önemli şey içeriklerinizde özenli olmanız ve mizah barındırmanızdır. Markaların Twitter'da etkin olması için danışmanlık yapan kişilerin ilk tavsiyesi profillerin bilgi, mizah ve içerik yönünden dolu olmasıdır.

Bunun dışında Twitter'da kullanılan dil oldukça önemlidir. Arkadaşınıza attığınız bir mesaj kadar samimi ancak mizah ve bilgi yüklü olması en çok tercih edilen tweetlerdendir. Medya uzmanlarının Twitter kullanıcılarına tavsiyeleri şu şekildedir.

  • İlk olarak tweet'ler kısa tutulmalı. 140 karakterin tamamını doldurmak illa da gerekli değildir. Araştırmalara göre Twitter kullanıcıları daha çok kısa ve mizah yüklü tweetleri tercih etmektedirler. Yani atacağınız tweetlerin az kelime içermesi ama öz olması önerilir.
  • Diğer sosyal medya hesaplarında olduğu gibi Twitter'da da düzenli paylaşım yapmanız oldukça önemlidir.
  • @ işaretini doğru kullanmalısınız. @ işareti ile başlayan tweetler sadece o kişi ve işareti kullandığınız kişiyle ortak takipçileriniz tarafından görülür.
  • # işareti gerektiğinden fazla kullanılmamalıdır. Gereğinden fazla kullanıldığında anlamsızlık oluşabilir ancak bu işaret doğru kullanıldığı zaman daha dikkat çekici hale gelir.

Twitter'da Takipleşmek

İki taraflı takipleşmek genelde bir oyun niteliği taşır. Ancak Twitter'da sadece tweetlerine ilginç bulduğunuz kişilerin profillerini takip etmeniz sosyal medya uzmanları tarafından tavsiye edilir. Sosyal medya uzmanlarının tavsiyesi sizi takip edip daha sonra takibe karşılık vermediğinizi gören kişilerin takibi bırakması gibi durumlara karşı önerilmektedir.

Bunun dışında Twitter'da başka biri hakkında konuşuyorsanız ve konuşmalarınız eleştiriye yönelikse @ işareti ile bu kişiyi eklemeniz daha doğru olacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere @ işareti sadece etiketlediğiniz kişi ve onun ile ortak takipçileriniz tarafından görülebilmektedir. Eğer etiketlediğiniz kişiyi başkalarını da görmesini istiyorsanız @ işaretinin önüne bir nokta koymanız yeterlidir.

Eğer takipçi sayınız 1000 kişinin üstüne çıktı ise artık takipçi sayısına takmanıza gerek yok demektir. Artık sizin hitap ettiğiniz bir Twitter kullanıcı grubunuz vardır. Bu durum sizin belli bir kitleye hitap etiğinizi gösterir ki zamanla takipçi sayınız artacaktır.

Ancak sosyal medya uzmanlarının ortak görüşü üzere takipçi sayısı olması gerekenden fazla önemseniyor. Twitterde yeteneklerinizi sergilemeniz oldukça hoş olsa da kim olduğunuzu geri kalan zamanınız belirliyor.

3 Dakika Önce
BU FIRSAT KAÇMAZ
Sosyalogi.com 'da yenilenme indirimi.
Sosyalogi.com yenilendi ve kurumsallaştı. Artık vergi levhalı %100 kurumsal bir sosyal medya hizmeti sağlayan kuruluş olduk. Bu büyümeyi siz müşterilerimize borçluyuz. Sitemiz üzerinden 7/24 Aktif Sipariş geçebilir %100 güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Online Kredi Kartı Ödeme ve Havale & EFT İşlemi gerçekleştirebilirsiniz. En kısa sürede işleminiz gerçekleşecektir.
Haydi şimdi hep birlikte sosyal medya'da yükselme zamanı !
En uygun ve en kaliteli paketler https://sosyalogi.com 'da
Instagram
Mini Paket
  • Aylık 1.000 Takipçi
  • Aylık Otomatik 100 Beğeni
  • Aylık Otomatik 1.000 İzlenme
  • Şifre Gerekmez
  • 24 İçerisinde Tamamlanır
114.99₺99.99₺
SATIN AL