YouTube Takipçi Ve Beğeni Kazanmanın Yolları

YouTube Takipçi Ve Beğeni Kazanmanın Yolları

YouTube Takipçi Ve Beğeni Kazanmanın Yolları

YouTube 2005 yılında hayatımıza girdiğinden bu yana en çok tercih edilen sosyal paylaşım platformlarının içinde yerini net bir şekilde almıştır. YouTube insan hayatında 15 senedir var olmasının yanı sıra dakikada 600 içerik yüklenmesi ile dünya çapında, en çok tıklanan 3 siteden birisi.

Özellikle genç kitlenin tercih ettiği YouTube, evimizde televizyondan izlemek için, elimizde de telefondan istediğimiz nerdeyse tüm videolara ulaşabilmemiz için hep hazır halde. Televizyon dizilerinin yanı sıra ünlü simalar youtube’da kendilerini göstermeye, buralara videolar yüklemeye başladılar. Yönetmenler İnternet dizileri çekip YouTube üzerine yükleyip buradan para kazanıyorlar. Bunun yanında canlı videolar, haberler bile takip edebiliyoruz buradan.

Muhtemelen siz de pek çok insan gibi şu günlerde bir YouTube kanalı açsam mı acaba diye düşünüyorsunuz… Biz de bu haberimizde sizin için elimizden geldiğince bu süreçten, bu süreçte nasıl takipçi ve beğeni kazanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Nasıl YouTube Olunur?

YouTube, yaptığı son çalışmalar ile üyelerinin kanallarını daha uygun hale getirebilmesi ve içerik oluşturucularına bazı avantajlar sunmak için  “kanal türlerini oluşturdu. Kanallar tek tek başlık olarak şu şekilde aşağıda sıralanmış durumda:

YouTuber: Normal YouTube hesabıdır.

Yönetmen: Deneyimli film yapımcıları için ayarlanmış hesaptır.

Müzisyen: Müzik eserleri bulunanlar için bulunan hesaptır.

Komedyen: Mizahi video yapanlar içindir.

Uzman: Çeşitli ilgi alanlarına bağlı video yapanlar içindir.

Bildirici: Haber Kanallarının kullandığı kanal türüdür.

Özellikle son senelerde yaptığı kullanıcıyı koruyan güncellemeler v finansal desteklerin de önünü açmasıyla Youtube, içerik yoğunluğu açısından ve tercih edilmesi bakımından rakiplerinin çok önünde ilerliyor.

YouTube sayfası açacak normal bir birey olarak siz muhtemelen Youtuber olmanın peşindesiniz. Aslında teknik olarak basit ancak ilerleme açısından YouTube kullanıcılarının dikkatini çekmek ve tıklanan videolar oluşturmak o kadar da kolay bir iş değil. Şimdi işinizi kolaylaştırmanın yollarına bakalım biraz...

 İzleyiciyi Dikkate Al, Daha Fazla Tıklan…

. Aslında diğer platformlara oranla YouTube biraz daha avantajlı çünkü insanlar artık yorulmayın, çaba harcamayı gerektirecek, okumayı gerektirecek platformlar tercih etmiyorlar, insanlar, izlemeyi ya da dinlemeyi seviyor.

. Kanal açtığınız zaman ilk dikkat edeceğiniz durum insanların genel olarak neyi tercih ettiği olmalı. Onlara hitap etmek, dikkat çekmek çok önemli. Bunun yanında güncel olmaya, video yükleme aralığını çok açmamaya dikkat etmelisiniz. En azından 10 günde bir video yükleyebilirsiniz.

. Ayrıca videolarınızın her açıdan kaliteli olmasına da dikkat edin. Özellikle içeriğin izleyiciyi tatmin etmesi çok önemli, bunun yanında yeni yüklenen içerikler de en az bir önceki kadar memnun edici olmalıdır. Farklı bir tavsiyemiz de ilk yüklediğiniz videoların dikkat çekici olmanın yanı sıra fazla uzun olmamalarına da özen gösterebilirsiniz. Zamanla abone sayınız ve beğenileriniz arttıkça talebe göre süreleri uzatırsınız.

. Bazı videolarınız izleyicilerle etkileşim halinde olduğunuz videolar olabilir, bu durum da izleyiciyi memnun edecektir.

. İzlenme oranının yükseltmesini sağlayan bir diğer faktör de abone sayısını arttırmak olacaktır. Bunun en kolay yolu ise yayınladığınız videoya Youtube’un CTA’sı (aksiyon çağrısı) olan açıklama butonu eklemektir. Bu CTA modeli butonları üzerine izleyici tıkladığı anda kanal abonesi olur ve bu butonlar aynı zamanda bir başka videoya yönlendirerek abonenin memnuniyetini sağlamayı amaçlarlar.

Tüm bunların yanı sıra kısa yoldan abone ve beğeni kazanmak için sosyalogi.com sitesinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Sosyalogi.com sayesinde abonelerimiz hızla artırabilir ve kısa yoldan videolarınız pek çok izleyici ile buluşabiliriz. Sosyalogi.com abone kazanmanız için size her zaman hizmet sunmaktadır.